Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

W ostatnim czasie reprezentanci UKS „5” Zgierz osiągnęli sukcesy w mistrzostwach Polski. Justyna Mospinek została mistrzynią Polski seniorek, a drużyny seniorek oraz juniorów znajdowali się na miejscach medalowych.

W lipcu w Sędziszowie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w łucznictwie. Zespół juniorek UKS 5 Zgierz w składzie Aleksandra Róg, Paulina Misztal, Daria Ładyńska i Dominika Lubelska przegrał pojedynek o brązowy medal z Unią Pielgrzymka, zajmując 4. miejsce.

W dniach 30.08 - 2.09 rozegrane zostały w Chorzowie jubileuszowe 75. Mistrzostwa Polski w łucznictwie. Klasą dla siebie w rundzie kwalifikacyjnej była Justyna Mospinek, która w wieloboju osiągnęła wynik 1355 pkt, tyko o 1 punkt niższy od jej rekordu Polski. W rundzie finałowej Justyna pokonała w dogrywce Natalię Leśniak, (która w MŚ uzyskała kwalifikację olimpijską dla Polski) 10:8 i obroniła tytuł mistrzowski. Jest to jej piąty tytuł mistrzowski seniorek na torach otwartych.

W tych samych mistrzostwach zespół UKS Piątka w składzie Justyna Mospinek, Paulina Misztal i Aleksandra Róg wywalczył srebrny medal i tytuł zespołowego wicemistrza Polski seniorek.

W dniach 10-11.09 rozegrane zostały I Mistrzostwa Polski Młodzików w których zespół UKS Piątka pokonany został tylko przez swoich kolegów "z podwórka"- KS Borutę zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski Młodzików. Zespół Piątki startował w składzie: Bartłomiej Olczyk, Radosław Swędrak, Artur Dębowski, Marcin Kolenda.

źródło: dlakibica.pl