A A A

(fot. Jakub Grzybowski)

30 sierpnia na Torze Kartingowym Reventon w Zgierzu odbył się Finał Wakacyjnej Grand Prix w gokartach. Wzięło w nim udział sześciu najlepszych zawodników z eliminacji. Wygrał Łukasz Błachowicz.

Fotorelacja w naszej Galerii.

Niewiele osób wie o tym, że w Zgierzu mamy tor kartingowy z prawdziwego zdarzenia. Został on otwarty w czerwcu br. i mieści się w hangarze przy ul. Sienkiewicza 16/18. Jeszcze mniej osób wie, że przeprowadzono na nim Wakacyjne Grand Prix, którego Wielki Finał odbył się 30 sierpnia br. Do Finału prowadziły trzy wyścigi eliminacyjne odbywające się w co drugą sobotę począwszy od 30 lipca, a skończywszy na 27 sierpnia.

W wyniku eliminacji wyłoniono 6 zawodników, byli to: Maciej Kupś, Michał Jesionowski, Jakub Kiełbasa, Tomasz Michoń, Michał Zatorski i Łukasz Błachowicz.

Wpierw odbył się wyścig o miejsca w szeregu. Zawodnicy parami kilkukrotnie okrążyli tor starając się wykręcić jak najlepszy czas. Gwarantowało to wyższe miejsce na starcie.

Wyścig finałowy składał się z 50 okrążeń, podczas których nastąpiła eksplozja emocji wśród licznie przybyłych kibiców. Zawodnicy zacięcie walczyli o każdą sekundę posuwając się niejednokrotnie do nieczystych zagrywek. Wzmagało to tylko wolę walki! Nastąpiło kilka widowiskowych kraks i wyprzedzeń. Na szczęście żaden z uczestników nie rezygnował i tym chętniej walczył o swoją pozycję. O dziwo żaden z kierowców nie został zdublowany, mimo krótkich przestojów spowodowanych „pomocą” innych lub zbyt szybkich wejściem w zakręt.

Rzecz jasna była to przede wszystkim przepyszna zabawa, podczas której prowadzona była prawdziwa walka o miejsca na podium. Wygrał Łukasz Błachowicz zyskując 1,82s. przewagi nad drugim Jakubem Kiełbasą, a trzeci Maciej Kupś stracił do lidera 4,55s. Reszta zawodników dojechała w kolejności: Michał Jesionowski (13.59s. Straty), Tomasz Michoń (+ 17.86s.) oraz Michał Zatorski (+ 20.52s.).

Zwycięscy zyskali cenne nagrody rzeczowe, a Organizatorzy zapraszają na kolejne Grand Prix. Mają być one organizowane już w najbliższym czasie. Smaczku dodaje fakt, że już niedługo tor ma być pokryty nawierzchnią asfaltową, która znacząco poprawi przyczepność kartów.

Więcej informacji na stronie reventon.net.pl

Jakub Grzybowski

.