A A A

Zgierskie derby przyciągnęły prawie pół tysięczną publiczność na stadionie Włókniarza Zgierz. Niczego nie brakowało, pogoda najlepsza w ciągu całego lata, na widowni władze miejskie na czele z Prezydent dr Iwoną Wieczorek, kibice obu drużyn obserwujący wydarzenie piłkarskie tego roku w mieście. Tradycja i historia obu zgierskich klubów zobowiązuje: Włókniarz z najzdolniejszą niegdyś młodzieżą i Boruta potentat seniorskiej piłki w mieście.

Włókniarz Zgierz - Boruta Zgierz 1:0 (1:0)

Bramkę uzyskał Tomasz Czerepiński w 14 min.

 

 


Mecz rozpoczął się od agresywnych ataków obu drużyn, groźniejsze akcje stwarzali piłkarze Włókniarza, ale defensywa Boruty skutecznie odpierała ataki gospodarzy. Jednak w 14 min spotkania dośrodkowanie z głębi pola Włókniarza pod bramkę Boruty i nieupilnowany Czerepiński główką pakuje piłkę do siatki gości, na trybunach szał i radosne przyśpiewy uwalniają pozytywne emocje na stadionie gospodarzy. Natychmiastowe frontalne ataki Boruty nie przynoszą efektu bramkowego kończąc się niecelnymi strzałami bądź brakiem wykończenia akcji. Pierwsza połowa zakończona. W przerwie meczu młodzi piłkarze Włókniarza prezentują swoje umiejętności pod wodzą trenera Sławomira Dominczaka. Druga połowa to jeszcze większe emocje i walka piłkarzy o każdy centymetr boiska. Boruta nie zwalnia tempa i atakuje raz za razem gospodarzy chcąc za wszelką cenę zmienić oblicze spotkania na swoją korzyść. Włókniarz groźnie kontratakuje, niestety bezskutecznie, starając klarowne sytuacje ze stałych fragmentów gry.

Gra może się podoba nawet najwybredniejszym kibicom w mieście, ale wynik nie uległ już zmianie i Włókniarz pokonał lokalnego rywala zza miedzy. Nieskuteczna Boruta nie zdobyła jeszcze gola w tym sezonie, tracąc zaledwie 3 bramki - Włókniarz zanotował pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Piłkarskie Derby miasta to wisienka na torcie dla najwierniejszych kibiców klubowych obu drużyn. Jej reżyserzy, czyli trenerzy i aktorzy- piłkarze ukazujący piękno i dramaturgię niczym średniowieczne szranki rycerzy walczących o prym, męstwo i honor. Średniowiecznych walk juz nie oglądamy, ale czy jedną bitwą wygraną zwycięża się wojnę? Historia lubi sie powtarzać, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne derby zgierskich klubów.

Po czterech kolejkach Włókniarz Zgierz z 4 punktami zajmuje 15., a Boruta (1 punkt) - przedostatnie, 17. miejsce. Liderem jest Włókniarz Moszczenica z 9 punktami na koncie.

źródło: dlakibica.pl

 

.