A A A


(fot. ZTA)

Sporym sukcesem dla zgierskich zapasów zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów, które rozegrano w minionym tygodniu w Bukareszcie. Zawodniczka Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego Klaudia Pilipczuk, podobnie jak w rozegranych miesiąc wcześniej Mistrzostwach Europy, zajęła 5. miejsce.

Pierwsza runda walki z zawodniczką z USA Alli Ragan, o 3. miejsce była bardzo wyrównana. Regulaminowy czas rundy nie przyniósł rozstrzygnięcia i o wyniku miała zadecydować tzw. "klamra". Po losowaniu Klaudia miała być stroną broniącą. Ten element również był wyrównany, jednak sędziowie dopatrzyli się przewagi amerykanki i to ona zdobyła zwycięski punkt. Takie zakończenie najwyraźniej zachwiało morale Klaudii, która do kolejnej rundy wyszła bez wiary w sukces i po trzech akcjach rywali na tablicy pojawiły się trzy punkty. Szkoda, bo medal MŚ był na wyciągnięcie ręki.

Ponadto w miniony weekend w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym rozegrano międzynarodowy turniej zapaśniczy seniorek POLAND OPEN. Jednak występujące na nim reprezentantki zaprezentowały formę "wakacyjną".

źródło: zapasyzgierskie.pl

.