Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Zgierzanka Justyna Mospinek wywalczyła czwarte miejsce w zawodach mikstowych podczas Mistrzostw Świata w łucznictwie, które odbyły się w dniach 3-10 lipca w Turynie. Zawodniczka UKS Piątki Zgierz była najbliżej pozycji medalowej spośród reprezentantek Polski, które startowały podczas Mistrzostw Świata.

Justyna Mospinek w turnieju miksta wspólnie z Jackiem Prociem (Strzelec Legnica) została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Polska para w decydującym pojedynku o brązowy medal niestety uległa mikstowi z Wielkiej Brytanii (Ami Oliver i Lauren Godfrey) 139:147.

Indywidualnie tym razem zgierzanka zaliczyła słabszy występ. Justyna Mospinek została sklasyfikowana bowiem na odległym siedemnastym miejscu. Dziewiąte miejsce zajęła inna reprezentantka Polski, Natalia Leśniak.

Nie powiodło się także polskiej drużynie kobiet. W turnieju drużynowym, który był ważnym ze względu na kwalifikacje olimpijskie. Justyna Mospinek, Natalia Leśniak i Karina Lipiarska nie zdołały zakwalifikować się do ćwierćfinału i nie wystąpią jako drużyna na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku. Przepustki do Londynu zdobywało 8 najlepszych drużyn mistrzostw.

źródło: dlakibica.pl