A A A


W dniach 28-29 maja 2011 r. już po raz trzeci do Łaz k/ Zawiercia zjechali aktywni studenci 50+ na III Ogólnopolską Olimpiadę Sportową Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W tym roku patronat honorowy nad Olimpiadą objął Polski Komitet Olimpijski. Główną ideą imprezy jest sport, promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnej rekreacji seniorów.

Do rywalizacji zgłosiło się 16 zespołów z całej Polski. W sumie do Łaz zjechało ponad 500 uczestników tej fantastycznej imprezy. Wśród nich byliśmy również my – Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wystawiliśmy 45-osobową reprezentację - jedną z liczniejszych.

W zawodach wystartowało i mężnie walczyło 25. naszych zawodników. Wystartowaliśmy w 9. dyscyplinach, ale w przyszłym roku obsadzimy wszystkie 10. Zdobyliśmy aż 7 medali. W klasyfikacji generalnej, na 16 startujących drużyn zajęliśmy 7. miejsce. Jest to wynik imponujący - był to przecież nasz pierwszy raz!

Naszą olimpijską reprezentacje wspierała Pani Prezydent Iwona Wieczorek - Patron Honorowy tego niecodziennego wydarzenia, która mimo licznych obowiązków, już w sobotę dotarła do Łaz i wspólnie z nami integrowała się z bracią olimpijską, a w niedzielę podczas ceremonii otwarcia Olimpiady biegła z nami w sztafecie olimpijskiej. Za co bardzo dziękujemy. To było bardzo silne wsparcie!

Nasi medaliści:

 

Alicja Krzemińska- Beker - brąz, bieg na 60m
Włodzimierz Łuchniak - złoto, tenis stołowy
Aleksander Ossowski - złoto, pływanie 50m dowolnym
Krzysztof Wojciechowski - złoto, pływanie 50m klasykiem
Bogdan Wąsik - srebro, pływanie 50m klasykiem
Marek Lewandowski - srebro, kajakarstwo
Andrzej Janiszewski - brąz, rzut piłką lekarską

 

W barwach ZU3W wystartowali również:

 

Krystyna Frątczak, Anna Gałkiewicz, Alina Łęcka- Andrzejewska, Marian Dragan- pływanie

Andrzej Szrenk, Irena Banasiak, Małgorzata Łęcka- zawody lekkoatletyczne, Eugeniusz Lewandowski, Marek Sikora- strzelectwo, Grażyna Staniszewska- tenis stołowyJolanta Niesułkowska, Lucyna Czaplińska, Henryk Miśkiewicz, Tadeusz Kowalski- przełaje rowerowe, Mieczysław Antczak, Edward Juraszek- turniej brydżowy, Bogdan Bachman- tenis ziemny

 

W Turnieju Rektorów nasz Uniwersytet reprezentowała sekretarz ZU3W - Alina Łęcka-Andrzejewska.

Gratulacje i słowa uznania przekazujemy wszystkim zawodnikom - za waleczność, sportową postawę i ogromne zaangażowanie.

Medalistom- za wielką radość, łzy wzruszenia i skok adrenaliny.

Równie gorąco dziękujemy kibicom - za doping, zagrzewanie do walki i pocieszenie w trudnych chwilach. I za to, że tam byli, bo bez kibiców nie ma zawodów.

 

Wszystkim nie udało się stanąć na podium, bo to przecież niemożliwe. Na podium jest miejsce tylko dla trzech zawodników.

Ale czy to ważne, czy o to chodzi? Wszyscy czujemy się zwycięzcami, bo tam byliśmy, bo pokonaliśmy własne słabości, obawy, nieśmiałość, bo spędziliśmy czas aktywnie i razem z innymi. To cudownie być razem, poznawać nowych ludzi, zrobić coś wspólnie i śmiać się z innymi, dlatego w przyszłym roku startujemy znowu.

 

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy- szczególnie tych niezdecydowanych.

Foto-relacja na naszej stronie internetowej - www.zu3w.edu.pl.

Spotkanie poolimpijskie w październiku. Zapraszamy. Przeżyjmy to jeszcze raz!

 

 

 


Alina Łęcka-Andrzejewska

 

 

 

Sekretarz ZU3W

 

.