A A A

mosirpokolonie17Kolejny rok MOSiR był jednym z głównych organizatorów ferii zimowych dla dzieci z naszego miasta. W dwóch tygodniach turnusu półkolonii wzięło udział 144 dzieci. Program półkolonii w obejmował między innymi zajęcia na lodowisku i pływalni oraz w halach sportowych.

Dzieci uczestniczyły również w treningu zapasów, które poprowadzili trenerzy z Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego. Z kolei z elementami łucznictwa zapoznali dzieci i i młodzież trenerzy KS „Boruta” oraz UKS „Piatka” W czasie półkolonii dzieci odbyły wycieczki do Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Figloraju. Zorganizowano również spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu na temat bezpieczeństwa oraz z przedstawicielem leśnictwa i łowiectwa Waldemarem Mrulewiczem na temat zwierząt i przyrody.

Ferie to także czas, gdzie dzieci i młodzież mogły skorzystać z obiektów MOSIR, tj. lodowiska i pływalni, które udostępniono za „symboliczną złotówkę”. Tradycyjnie dużą popularnością cieszyła się możliwość korzystania z lodowiska.

 

źródło: mosir.zgierz.pl

.