A A A

zlo16 ostuwima

Piłkarze z Osiedla ul. Tuwima z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w tegorocznych rozgrywkach Zgierskiej Ligi Osiedlowej. Kolejne miejsca na podium zajęli reprezentanci Proboszczewic i Przybyłowa.

Zgierska Liga Osiedlowa odbyła się w naszym mieście już drugi raz. Uczestniczyło w niej 12 drużyn ze wszystkich zgierskich osiedli, które grały ze sobą na trzech zgierskich orlikach. Równolegle miał miejsce Puchar Ligi sponsorowany przez Italooptica.

Bezkonkurencyjnie najlepsi okazali się piłkarze Osiedla Tuwima, którzy wygrali wszystkie dwanaście meczy w rozgrywkach. Zdobyli także Puchar Ligi wygrywając w finale 3:0 z Proboszczewicami. Napastnik zespołu, Patryk Zieliński został królem strzelców (13 bramek), a Radosław Maksymowicz zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza ligi (8 bramek straconych).

Drugie miejsce w tabeli zajął zespół Proboszczewic. Na trzecim znaleźli się piłkarze z Przybyłowa, a tuż za podium - Piaskowice.

Zgierska Liga Osiedlowa to inicjatywa radnego Jarosława Pietrzaka. Tegorocznym organizatorem było Stowarzyszenie Byłych Działaczy, Piłkarzy i Sympatyków KS Boruta.

Końcowa tabela Zgierskiej Ligi Osiedlowej:

 1. Os. Tuwima - 36 pkt
 2. Proboszczewice - 30 pkt
 3. Przybyłów - 27 pkt
 4. Piaskowice - 24 pkt
 5. Chełmy - 16 pkt
 6. Podleśna - 16 pkt
 7. Nowe Miasto - 15 pkt
 8. Kurak - 14 pkt
 9. Stare Miasto - 13 pkt
 10. Krzywie - 7 pkt
 11. Os. 650-lecia - 1 pkt
 12. Rudunki - 0 pkt

 

.