A A A

strongman2016

25 września (niedziela) 2016 r. od godz. 14:00 w Parku Miejskim im. T. Kościuszki w Zgierzu odbędzie się Puchar Polski Strongman. Gościem specjalnym będzie Kamil Szymuszowski.

Zawody prowadzi Piotr Woltman. 

Sędzia Michał Kopacki (wielokrotny uczestnik Arnold Strongman Classic w USA, uczestnik mistrzostw Europy, strongman słynący z najsilniejszego uchwytu w Polsce). 

Gość specjalny Kamil Szymuszowski (gwiazda prestiżówek organizacji KSW). 

Zawodnicy: 

  • Przemysław Ciechanowski (lat 30) - pochodzi z pięknego Zgierza. Na co dzień startuje w zawodach w kat. do 105 kg. Wyrównał rekord Polski w martwym ciągu w kat. do 105 kg. Jego rekord to 335 kg. Koronna konkurencja to uchwyt Herkulesa. W tej konkurencji jest czołowym zawodnikiem w Polsce bez podziału na kategorie! Był 5. w Polsce w eliminacjach do Arnold Classic w kat. do 105 kg. 
  • Piotr Czapiewski (lat 42) - pochodzi z Nidzicy. Wielokrotny mistrz Polski w trójboju siłowym oraz w martwym ciągu. W tym roku osiągnął rekord w martwym ciągu 380 kg i jest to Jego koronna konkurencja. 
  • Maciej Hirsz (lat 33) - pochodzi z Kartuz. Wychowanek legendarnego Sławomira Toczka. W tym roku przeszedł eliminacje w Polsce na 3. miejscu i dostał bilet do prestiżowych zawodów Arnold Classic Strongman. Bardzo równy w każdej konkurencji. 
  • Tomasz Lademann (lat 30) - pochodzi z Rozewia. 3-krotnie na Mistrzostwach Polski. 2-krotnie reprezentował nasz kraj na prestiżowych zawodach Arnold Classic. Bardzo równy w każdej konkurencji. 
  • Sławomir Rawiński (lat 32) - pochodzi z Tarnowa. Wielokrotny mistrz Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Jego rekord to 270 kg w tej konkurencji. 
.