winamp mediap

real

A A A

zasina mpzta16

7 medali i wygrana w klasyfikacji drużynowej dla Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego - sukcesem zakończyły się mistrzostwa Polski seniorów, które miały miejsce w dniach 9-10 września w Zgierzu. Jedyny złoty medal zdobyła Roksana Zasina.

W zawodach mężczyzn w stylu wolnym ZTA Zgierz zdobyło 3 srebrne i 3 brązowe medale. Do finałów mistrzostw dotarli: Dawid Romanowicz (57 kg), Mateusz Nejman (65 kg) i Marcin Majka (74 kg), którzy jeszcze niedawno z powodzeniem rywalizowali w turniejach juniorów i kadetów. Walki o 3. miejsce wygrali: Dawid Pepłowski (86 kg) oraz Tomasz Dobiński i Krzysztof Swoboda (125 kg).

Rozmowa z Jarosławem Majką i Marianem Filipowiczem (ZTA Zgierz)

(2:09)

Złote medale w zawodach kobiet zdobyły m. in. Roksana Zasina (ZTA Zgierz, kat. 53 kg) oraz brązowe medalistki igrzysk olimpijskich, zawodniczki Grunwalda Poznań: Monika Michalik (69 kg) i Agnieszka Wieszczek-Kordas (75 kg).

Rozmowa z Moniką Michalik i Agnieszką Wieszczek-Kordas

(2:09)

Zgierskie Towarzystwo Atletyczne z 249 punktami wygrało klasyfikację drużynową. Drugie miejsce zajęła Slavia Ruda Śląska, a trzecie AKS Białogard.