A A A

wlokniarz szkolka

fot. Facebook/ZKSWlokniarzZgierz

ZKS Włókniarz Zgierz obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia. Wiceprezes Klubu Remigiusz Fuss przyznaje, że obecnie klub stawia na szkolenie młodzieży, odbudowując drużynę seniorską i planując rozwój infrastruktury sportowej.

Włókniarz powstał w 1946 roku, organizując 17 sekcji różnych dyscyplin sportowych. Największe sukcesy to hokej na lodzie i piłka nożna. Dziś dorosły zespół piłkarski gra w A-klasie, a klub skupia się na trenowaniu młodszych roczników. - Finanse zmusiły nas do rezygnacji z IV ligi, a teraz od początku budujemy naszą drużynę z pomocą wychowanków Włókniarza - mówił Remigiusz Fuss w audycji Radia EZG. - Postawiliśmy sobie cel, żeby przekształcić Włókniarz w taką szkółkę piłkarską, idzie to w dobrym kierunku, mamy około 200 piłkarzy. Widać jednak, że młodzież nie angażuje się tak w sport, jak kiedyś.

Jednym z pomysłów klubu w ostatnich latach było pełnowymiarowe boisko sztuczne kryte balonem. - Był przygotowany projekt, otrzymaliśmy 500 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. Nie mieliśmy jednak żadnego wsparcia zewnętrznego na pozostałą część inwestycji, nie daliśmy rady pozyskać kolejnych funduszy. Na taką inwestycję potrzeba łącznie ok. 2 milionów złotych - mówi wiceprezes Włókniarza.

Rozmowa z Remigiuszem Fussem (infoMagazyn, 7 lipca)

(15:46)

W ramach tegorocznego jubileuszu Włókniarza zaplanowano cykl wydarzeń sportowych. Do tej pory odbył się Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarzskie, mecz towarzyski piłki nożnej kobiet i mecz drużyny seniorów z Widzewem Łódź.. Pod koniec sierpnia po raz kolejny Włókniarz gościć będzie Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej chłopców im. Marka Krzewiny. We wrześniu odbyć się ma turniej siatkówki dziewcząt, a w listopadzie halowy turniej hokeja na lodzie.

.