A A A

lideranimator2016

Biegać każdy może – przekonywali Robert Adamczewski i Maciej Kacprzak z SLO im. R. Traugutta, zapraszając uczniów i uczennice ze wszystkich zgierskich szkół do rywalizacji w akcji "Szybcy i Zgierscy". Nauczyciele zostali wyróżnieni w ogólnopolskim programie "Lider Animator".

Na miano „Szybcy i Zgierscy” zasłużyło 80 młodych osób z całego miasta, które wzięły udział w zabawie przy wykorzystaniu aplikacji na smartfony. Łącznie przebiegli 6,5 tys. kilometrów. Była to druga edycja projektu zachęcającego do biegania, podjęta po sukcesie pierwszej akcji "Biegaj z Trauguttem" skierowanej wówczas tylko do uczniów tej szkoły.

Celem projektu było zachęcenie uczniów do biegania, które jest świetną formą aktywności ruchowej. Wiadomo, że obecnie telefon z dostępem do Internetu jest najważniejszą rzeczą w życiu nastolatka, dlatego też dzięki mojemu projektowi staje się on narzędziem do pracy nad sprawnością fizyczną i zachęcającym do wspólnej rywalizacji - wyjaśnia Robert Adamczewski, jeden z organizatorów akcji.

(1:31)

Za sam pomysł Robert Adamczewski i Maciej Kacprzak zostali wyróżnieni w ogólnopolskim programie "Lider Animator", skierowanym do lokalnych animatorów realizujących różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, programy szkolne i imprezy sportowe oparte na aktywności fizycznej.

.