A A A

boruta rosanow

(na zdjęciu fragment meczu MKP Boruta - LKS Rosanów)

MKP Boruta Zgierz najprawdopodobniej pożegna piłkarską IV ligę. W ostatnim meczu sezonu zespół z ul. Wschodniej zremisował u siebie z Zawiszą Rzgów. Do klasy okręgowej spadną również m. in. LKS Rosanów i Stal Głowno.

Zgierscy piłkarze do ostatniej rundy walczyli o utrzymanie w IV lidze z drużynami z Zelowa i Wiśniowej Góry. W ostatnim meczu MKP zremisował u siebie z Zawiszą Rzgów, tracąc bramkę w 82. minucie.

MKP-Boruta Zgierz – Zawisza Rzgów 2:2 (1:1)
Bramki: Damian Marcioch 37, 65 – Hubert Rechciński 24, Dominik Gałkiewicz 82

Ostatecznie zgierzanie z 45 punktami zajęli 15. miejsce w tabeli i w kolejnym sezonie zagrają w klasie okręgowej. Ratunkiem mogłaby być rezygnacja z gry innego klubu, który zajął w rozgrywkach wyższe miejsce. Boruta w sezonie 2015/2016 wygrał 12 razy, 9 meczów zremisował, a 17-krotnie doznał porażki.

Awans do III ligi wywalczył Widzew Łódź, który wyprzedził KS Paradyż i rezerwy GKS Bełchatów. Spadek do klasy okręgowej obok podopiecznych Tomasza Kmiecika zanotowali: Astoria Szcerców, LKS Rosanów, Orzeł Nieborów, Stal Głowno i Mazovia Rawa Mazowiecka. W IV lidze w przyszłym sezonie zagrają za to: KS Kutno, Ceramika Opoczno, LKS Kwiatkowice i Unia Skierniewice.

.