A A A

streetworkoutmp

fot. Facebook/Tempus Group 

W Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski w street workoucie. Wśród 120 zawodników i zawodniczek z całego kraju znaleźli się również zgierzanie ćwiczący tę dyscyplinę. Niebawem street workout park ma powstać także w Zgierzu.

Street workout to aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała wykonywanych z użyciem elementów zabudowy miejskiej, takich jak drążki i poręcze.

Wśród mistrzowskich konkurencji w Poznaniu znalazło się muscle up, podciąganie na drążku, pompki na poręczach i pompki na ziemi. Nasze miasto w zawodach reprezentowało czterech zawodników z grupy Street Workout Zgierz: Jakub Rosiński, Marcin Majka, Daniel Stopa i Hubert Moch.

Zawody doliczamy do udanych mimo braku miejsc na podium. Podjęliśmy już decyzję o następnych startach w tym sezonie i od jutra zaczynamy porządne przygotowania, żeby wypaść jak najlepiej - deklarują zawodnicy street workoutu. Już niedługo ćwiczyć będą mogli także w Zgierzu. Dzięki I edycji budżetu obywatelskiego street workout park powstanie w naszym mieście. Inwestycja zlokalizowana w Parku Miejskim od strony ul. 1 Maja zostać zrealizowana jeszcze przed wakacjami.

.