A A A

kinokibicaPL

fot. Urząd Miasta Zgierza 

Zgierscy kibice mogą oglądać mecze mistrzostw Europy w Kinie Kibica na Starym Rynku. Podczas pierwszego meczu reprezentacji Polski w niedzielę na placu pojawiło się kilkaset osób trzymających kciuki za polskich piłkarzy.

Kino Kibica zostało otwarte w piątek podczas meczu Francja-Rumunia rozpoczynającego cały turniej. Pierwszy mecz cieszył się popularnością zgierzan i zgierzanek, jednak jeszcze więcej osób było obecnych podczas meczu Polska - Irlandia Północna.

- Idea strefy wzięła się stąd, że dużo zgierzan kibicuje reprezentacji Polski i nie możemy pomijać takich wydarzeń. Jest to fajny sposób na spędzenie wspólnie czasu nas wszystkich na Starym Rynku - mówi prezydent Zgierza, Przemysław Staniszewski. - Będą pokazywane wszystkie mecze mistrzostw Europy - deklarują władze miasta. Również wśród kibiców zgromadzonych na placu przeważały pozytywne opinie dotyczące samej strefy i atmosfery.

Zgierskie Kino Kibica - materiał Daniela Teklińskiego

(2:45)

Polska wygrała swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy z Irlandią Północną 1:0. Kolejny mecz z Niemcami Polacy rozegrają w czwartek o 21.00.

.