winamp mediap

real

A A A

zta lidzbark

Cztery medale zdobyli zgierscy zapaśnicy ZTA Zgierz w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, które odbyły się w Lidzbarku Warmińskim. Najlepszy "srebrny" rezultat osiągnął debiutujący w tej kategorii wiekowej Piotr Panasiuk.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wystartowało 6 zawodników: Karol Woliński, Kacper Gongało, Dariusz Cwońda, Kacper Kraska, Patryk Mazur i Piotr Panasiuk.

W kat. 50 kg oba trzecie miejsca zajęli zgierzanie: Karol Woliński i Kacper Gongało. Po drodze młodzi zapaśnicy stoczyli ze sobą pojedynek, w którym lepszy okazał się Karol Woliński. W kat. 69 kg blisko medalu był Kacper Kraska, który przegrał w ostatniej walce o brązowy medal. Dariusz Cwońda doznał kontuzji już w pierwszej rundzie.

Pozytywną niespodziankę sprawił Patryk Mazur (kat. 76 kg), który przegrał jedynie w półfinale. W walce o 3. miejsce zdobył swój debiutancki medal imprezy rangi ogólnokrajowej. W najcięższej kategorii 100 kg srebro wywalczył Piotr Panasiuk, który zadebiutował w kategorii wiekowej juniorów młodszych. Obecnie jest mistrzem Polski młodzików.

W klasyfikacji drużynowej ZTA zajęło 4. miejsce. Trenerami zgierskich zapaśników są Władysław Kozłowski i RAfał Majchrzak.