A A A

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przez okres wakacji zorganizował cykliczne zawody sportowe dla dzieci oraz dorosłych. Imprezy "Biegaj razem z nami" oraz Grand Prix w siatkówce cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników zawodów.

mosir lato siatkowka

Co dwa tygodnie w Parku Miejskim odbywały się zawody z cyklu Biegaj razem z nami. W tym roku zmiana lokalizacji miejsca biegu pozytywnie wpłynęła ma liczbę uczestników miłośników biegania. Cieszymy się, że coraz większa liczba najmłodszych dzieci w kategorii do 8 lat była chętna do wspólnego biegania. Również osoby dorosłe licznie uczestniczyły w biegach po naszym Parku. W 5 edycjach biegów wzięło udział łącznie 62 uczestników. 
Tradycyjnie na OW Malince odbywały zawody plażowej piłki siatkowej par. W  czterech  turniejach eliminacyjnych oraz finale wystartowało łącznie 46 zawodników ze Zgierza, Głowna, Łodzi, Ozorkowa oraz Aleksandrowa Łódzkiego. Turnieje rozgrywane były systemem brazylijskim. 

MOSiR Zgierz oraz Urząd Miasta Zgierza zorganizował półkolonie dla dzieci . W zorganizowanych sześciu  turnusach uczestniczyło 350 dzieci. Dzieciom zapewniono wiele rozmaitych atrakcji. Oprócz licznych gier i zabaw organizowanych przez naszą kadrę wychowawczą zorganizowaliśmy także ciekawe wycieczki. Odwiedziliśmy ZOO Safari w Borysewie ,pływaliśmy w aquaparku „Wodny Raj” w Łodzi oraz byliśmy w parku dinozaurów w Kołacinku. Przede wszystkim jednak korzystaliśmy z obiektów MOSiR tj. parku linowego, Orlików, basenu ii sal sportowych. Na Ośrodku „Malinka” pływaliśmy na sprzęcie wodnym oraz wypoczywaliśmy na plaży. Dzieci uczestniczyły w pokazach filmowych w sali udostępnionej przez Miejski Ośrodek Kultury oraz brały udział w profesjonalnych zajęciach tańca - Zumby. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w zajęciach. Warto podkreślić , że żaden z uczestników półkolonii nie odniósł kontuzji a frekwencja każdego dnia była niemal stuprocentowa.

Informację oraz wyniki z przeprowadzonych zawodów można znaleźć na stronie www.mosir.zgierz.pl 

.