A A A

W weekend 15-16 sierpnia odbędzie się pierwsza kolejka IV ligi piłki nożnej. Na inaugurację zespół Boruty Zgierz gościć będzie u siebie Omegę Kleszczów. Mecz z Widzewem Łódź ma odbyć się 11 listopada w Zgierzu.

boruta sezon

Pierwszy rywal Boruty z Kleszczowa w poprzednim sezonie grał w III lidze. Ciekawie zapowiadają się także derby powiatu zgierskiego przeciwko drużynie LKS Rosanów (20 września) i Zjednoczonym Stryków (18 października). Gratką dla zgierskich kibiców będzie mecz z RTS Widzew Łódź, zaplanowany na 11 listopada na stadionie przy ul. Wschodniej.

Drużyna ze Zgierza poprzedni sezon może zaliczyć do udanych. Choć po rundzie jesiennej znajdowała się w dolnej części tabeli IV ligi, to dzięki dobrym meczom na wiosnę udało jej się awansować na 8. miejsce. Rok 2015 to także największy sukces Boruty od dwóch dekad, czyli zdobycie Pucharu Polski wojewódzkiego szczebla i gra w I rundzie na poziomie centralnym. Jeśli piłkarze Kacpra Rusa utrzymają dotychczasową formę, w sezonie 2015/2016 mogą dołączyć do zespołów walczących o czołowe miejsca w łódzkiej IV-lidze.

 

.