A A A

Zespół PES Zgierz bez sukcesu zakończył rywalizację w ogólnopolskich eliminacjach Mistrzostw Polski Ligi Playarena w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mistrz Zgierza w amatorskiej lidze piłki nożnej drużyn sześcioosobowych odpadł w fazie grupowej  I turnieju eliminacyjnego, w którego ścisłym finale znalazły się dwie ekipy z Łodzi.

playarena final

fot. Facebook/LigaNikePlayarena

W grupie C zespół PES Zgierz grał z drużynami z Lublina, Krakowa i Tymbarka. Pierwsze spotkanie zgierzanie wygrali z FC Kalkulejted Tymbark 3:1, a w drugim przegrali z Olszą Kraków 2:3. W bezpośrednim meczu o awans jedynie zremisowali 1:1 z Primaverą Lublin, zajmując niestety trzecie miejsce w grupie. Aż 5 bramek dla mistrzów Zgierza zdobył Michał Szczepaniak, jedną Przemysław Hajduk.

W finale spotkały się dwie drużyny z Łodzi. Mecz wygrał zespół Flying Dragons, który pokonał 3:2 Cater-Group. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Silesi Zabrze, którzy wygrali z ICAR Poker Team Lublin 2:1. Cztery najlepsze drużyny turnieju eliminacyjnego awansowały do finału Mistrzostw Polski, które odbędą się w Warszawie.

 

.