Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Pierwszy sezon Ligi Nike Playarena w Zgierzu dobiegł końca. Przez kilkanaście miesięcy drużyny z naszego miasta rozegrały blisko 300 meczów. Mistrzem Ligi został zespół PES Zgierz. Dwie drużyny ze Zgierza wezmą udział w eliminacjach Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

playarenapods

Zasadą ligi Playarena jest dowolność ustalania terminów spotkań przez same drużyny i rozgrywanie ich na miejskich Orlikach. Do najaktywniejszych drużyn w Zgierzu można zaliczyć aż 7 zespołów - PES, Weed squad, Prospect, Delta Force, Dominando, Orlando Zgierz FC i Offensive Zgierz. Wszystkie rozegrały co najmniej 14 meczów.

Pierwszy mistrzem Zgierza w amatorskiej lidze piłki nożnej "szóstek" został zespół PES (87 punktów). Na drugim miejscu znalazł się Weed Squad (72 pkt), trzecie miejsce na podium zajął Prospect (70 pkt).

Na turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena do Ostrowca ze Zgierza pojadą na pewno zawodnicy PES-u jako zwycięzcy Ligi. Drugą drużynę wyłoni Puchar Zgierza, w którego finale zagrają Prospect Zgierz i Dominando.

Z 1. ligi spadną po sezonie 3 drużyny - The Gunners, Long shooters i BaoBao. Z 2. ligi do elity awansują z kolei 4 ekipy. Najlepszą drużyną w 2. lidze była ekipa Zgierz United.

źródło: playarena.pl