A A A

Za nami I Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej. W finale zawodów drużyna Nowego Miasta wygrała z reprezentacją Starego Miasta. Organizatorzy juz teraz zapraszają do dołączania do osiedlowych składów i uczestnicztwa w osiedlowej lidze, której początek zaplanowano na 21 czerwca.

turniejosiedlowy

fot. Krzysztof Wojtalik

W turnieju zorganizowanym 25 maja na Orliku przy ul. Leśmiana uczestniczyło 12 drużyn złożonych z mieszkańców poszczególnych osiedli oraz drużyn nieformalnych. Zespoły rywalizowały w 4 grupach, zwycięzcy każdej z nich awansowali do półfinałów. Najlepszym bramkarzem turnieju był Łukasz Olejniczak, najlepszym strzelcem - Artur Kowalski.

Rywalizacji piłkarskiej towarzyszył rodzinny piknik - był grill i grochówka, gry i zabawy dla dzieci, pokazy wozów strażackich.

Jarosław Pietrzak, radny Rady Miasta i organizator turnieju, przyznaje, że turniej to dopiero początek. Celem jest osiedlowa liga piłkarska, której inauguracja odbędzie się 21 czerwca na Orliku przy ul. Cezaka. Start o godz. 10.00. Zawodnicy, którzy chcą dołączać do reprezentacji swoich osiedli, mogą kontaktować się z organizatorami.

.