A A A

Po raz kolejny zgierscy seniorzy udowodnili, że mogą osiągać wspaniałe sukcesy sportowe. 16 maja w Łazach zapłonął znicz olimpijski w ramach VII Olimpiady Sportowej Seniorów. Zgierscy sportowcy sięgali po medale 19 razy!

olimpiadalazy15

„Trzeci Wiek na Start” to motto tej Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i organizacji seniorskich. Ideą imprezy jest promowanie aktywności, a więc zdrowego trybu życia seniorów.

Z roku na rok przyjeżdża coraz więcej drużyn. W roku 2013 roku rywalizowały 23 drużyny, w tym przyjechało 50 drużyn z kraju oraz drużyna z Wiednia. Łącznie przyjechało aż 2 500 osób, w tym 830 zawodników. Zgierska drużyna liczyła 34 zawodników, mniej niż w ubiegłym roku, kiedy to startowało 40 osób. Pojechało również 18 kibiców.

Pomimo osłabionego składu, zgierska drużyna wypadła rewelacyjnie. Zdobyła aż 19 medali: 11 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe. Dla porównania w ubiegłym roku przywiozła łącznie 14 medali, co w 2014 roku dało drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. W tym roku nie było niestety klasyfikacji drużynowej. Tak rewelacyjny wynik medalowy Zgierz zawdzięcza głownie pływakom. Rewelacyjną formą błysną 93-letni, Druh Kazimierz Mrówczyński. Złoty medal w pływaniu zdobył osiągając fantastyczny czas – 25,07 . Jego rywal z Gliwic, na drugim miejscu podium, młodszy o blisko 10 lat osiągnął czas 43,72. Zdobycze medalowe drużyna miała jeszcze w tenisie stołowym, biegach na 200 i 60 m, kajakarstwie, pchnięciu kulą i strzelectwie.

Maskotką drużyny jest Jeż, który co roku wzbudza duże zainteresowanie fotoreporterów i wszystkich uczestników Olimpiady. Kibice również wypadli znakomicie. Ich głośny doping zagrzewał do rywalizacji. Głośno rozbrzmiewał okrzyk: „Drużyna Jeża ze Zgierza ma siłę byka i honor rycerza”. Osiągnięcia skomentowała Alina Łęcka-Andrzejewska, prezeska ZU3W:

.