A A A

Ponad dwustu zawodników, w tym medaliści olimpijscy rywalizowało w ostatni weekend kwietnia o miano najlepszych podczas Mistrzostw Polski w Zapasach w stylu wolnym, klasycznym oraz w zapasach kobiet. Zawody rozegrane zostały na hali zgierskiego MOSiR-u.

zasina mpzta

Na macie nie mogło zabraknąć również zawodników Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego, którzy od wielu lat stanowią o sile krajowych zapasów. Podopieczni trenera Mariana Filipowicz zdobyli podczas mistrzostw łącznie 4 medale (1 złoty, 1 srebrny oraz 2 brązowe). Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Roksana Zasina, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii wagowej do 55 kg. W kategorii do 65 kg srebrny medal zawisł na szyi Mateusza Nejmana. W kategorii wagowej do 70 kg na najniższym stopniu podium stanął Marcin Majka. Sukces cieszy tym bardziej, że zapaśnik ZTA był jednym z najmłodszych zawodników w swojej kategorii. Kolejny brąz „dorzucił” Dawid Romanowicz w kat. do 61 kg.

Oprócz występów zgierskich zapaśników, kibice zgromadzeni w hali MOSiR-u mogli podziwiać także występy medalistów olimpijskich: Damiana Janikowskiego oraz Agnieszki Wieszczek-Kordus. Dla zawodniczki Grunwaldu Poznań udział w mistrzostwach był jednym z etapów przygotowań do wrześniowych Mistrzostw Świata. Zgierskie zawody to dla brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, także powrót do miejsca skąd rozpoczęła swoją karierę. Z kolei Damian Janikowski w finale zgierskich mistrzostw, w walce o prym w kategorii do 85 kg, mógł cieszyć się ze złotego medalu. Na osobny akapit zasługuje Krystian Brzozowski z Orła Namysłów, który po raz szesnasty zdobył tytuł Mistrza Polski w kat. do 74 kg, tym samym bijąc rekord ikony polskich zapasów Andrzeja Wrońskiego.

.