A A A

Memoriał Zawora po raz 22. zgromadził pływaków i pływaczki na basenie MOSiR przy ul. Leśmiana. 26 kwietnia na pływali wystartowało łącznie 250 uczestników w wieku od 2 do 69 lat w różnych grupach wiekowych.

 memorialzawora15

fot. MOSiR Zgierz

Zawody poświęcone są pamięci Józefa Jurka, byłego zawodnika „Włókniarza” i „Boruty” oraz działacza sportowego, ratownika i wychowawcy wielu ratowników naszego miasta. Memoriał to największe w województwie i prawdopodobnie w Polsce zawody amatorskie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w pięciu grupach wiekowych, sztafetach rodzinnych i kategorii Open. Najwięcej zgłoszonych zawodników rywalizowało w stylu dowolnym. W zawodach uczestniczyli również przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz seniorzy. 

W czasie trwania zawodów odbył się również bieg pokazowy na 100 metrów zawodników sekcji pływackiej „MUKS”. Ponadto zawodnicy rywalizowali w biegu memoriałowym na 100 m stylem dowolnym, konkurencjach ratowniczych oraz sztafecie rodzinnej.

Organizatorami zawodów byli: Zgierskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu i Zgiersko-Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Zgierzu oraz Dobra Szkoła im. Zawora.

.