A A A

Integracja poprzez sportową rywalizację - to pomysł zgierskich radnych osiedlowych, którzy tworzą właśnie ligę piłkarską. Drużynami będą reprezentacje poszczególnych miejskich osiedli. Pierwszy taki turniej odbędzie się 24 maja.

orlik zgierz

Ideą turnieju jest stworzenie cyklicznej imprezy, w której grałyby ze sobą zespoły z poszczególnych osiedli: Stare Miasto, Nowe Miasto, Osiedle 650-lecia (2 drużyny), Krzywie-Chełmy, Rudunki, Przybyłów, Proboszczewice-Lućmierz, Podleśna, Kurak, Piaskowice-Aniołów i Chełmy-Adelmówek. Rozgrywki będa prowadzone w konwencji ligi piłkarskiej, a mecze odbywać się będą na miejskich Orlikach. - Każdy turniej ma być nie tylko rywalizacją sportową, ale i rodzinnym piknikiem dla kibiców - przekonują organizatorzy.

W zawodach mogą brać udział kobiety i mężczyźni powyżej 18 lat. Drużyny mogą mieć nieograniczoną liczbę zawodników, lecz na boisku może przebywać sześciu graczy (5 w polu + bramkarz). Przynależność do zespołu określa miejsce zamieszkania.

Zgłoszenia do gry do 19 maja przyjmują pomysłodawcy ligi, radni Jarosław Pietrzak (Stare Miasto) - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Marek Wolski (Piaskowice-Aniołów) - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można się zapisywać także telefonicznie - 500 158 530. Chęć udziału w turnieju mogą zgłaszać zarówno zorganizowane drużyny z poszczególnych osiedli, jak i osoby indywidualne, które chcą do nich dołączyć.

Ideą turnieju jest stworzenie cyklicznej imprezy, w której byłoby powołanie do życia 12 drużyn osiedlowych : Stare Miasto, Nowe Miasto, Osiedle 650 – lecia, Krzywie – Chełmy, Rudunki, Przybyłów, Proboszczewice – Lućmierz, Podleśna, Kurak, Piaskowice – Aniołów, Chełmy – Adelmówek. Wyjątkiem byłoby Osiedle 650 – lecia ( 2 drużyny ). Rozgrywki prowadzone w konwencji ligi piłki nożnej rozgrywane będą na miejskich Orlikach. Tabela rozgrywek z klasyfikacją króla strzelców i najlepszego bramkarza. Wiele osób, które spotykają się w gronie przyjaciół na boisku będą mogły podjąć rywalizację sportową utożsamiając się jednocześnie z dzielnicą miasta, na której terenie mieszkają. Organizator zapewni poczęstunek oraz redagowanie tabeli. Dobra zabawa, ruch i nastrój, który nieodłącznie będzie towarzyszył uczestnikom zachęci do aktywnej formy spędzania czasu. Dzięki współpracy z Radami Osiedla będzie utrzymana konwencja z towarzyszącym piknikiem, który będzie alternatywą dla kibiców, dzieci i młodzieży, która uczestniczyłaby w imprezie. Dzięki zaangażowaniu i wierze w sens tego przedsięwzięcia Rada Osiedla Piaskowice – Aniołów dokłada wielu starań w współorganizacji I Turnieju Osiedlowego Piłki Nożnej, dzięki czemu zapewnimy państwu dodatkowe atrakcje z występem iluzjonisty włącznie. Proszę o opinię i zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w turnieju. W szczególności proszę o informację o chęci uczestnictwa drużyn osiedlowych, ale również osób, które z powodu braku zintegrowania się lub codziennej gonitwy mają problem ze zgłoszeniem minimum szóstki graczy. 

Regulamin turnieju piłki nożnej
1. Uczestnik musi mieć dobry humor.
2. W turnieju mogą wziąć udział kobiety i mężczyźni.
3. Wiek 18+
4. Drużyna może mieć nieograniczoną liczbę zawodników.
5. Na boisku w czasie meczu może przebywać sześciu graczy ( 5 + bramkarz )
6. Przynależność do drużyny określa miejsce zamieszkania.
Zgłoszeń proszę dokonywać do 19.05.2015 na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 500 158 530.
.