A A A

Zgierskie zapasy święcą triumfy w kraju i za granicą. W weekend 24-26 kwietnia na hali zgierskiego MOSiR-u rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w zapasach. Do naszego miasta przyjadą najlepsi polscy zapaśnicy i zapaśniczki.

zapasymp

Turniej obejmować będzie style wolny i klasyczny oraz rywalizację kobiet. W sobotę o 9.00 odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów. Przez cały dzień zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w pojedynkach eliminacyjnych. Niedziela to dzień walki o medale. O 10.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Boruta, od 11.00 do 13.00 - walki o medale, po 13.00 zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród.

Organizatora zawodów, Zgierskie Towarzystwo Atletyczne, reprezentować będzie 10 zawodników w stylu wolnym: Dawid Romanowicz (61 kg), Mateusz Nejman (65 kg), Marcin Majka (70 kg), Dawid Pepłowski, Jakub Muszyński i Filip Kierzkowski (86 kg), Damian Terenowicz i Jacek Winter (97 kg), Krzysztof Swoboda i Adam Królak (125 kg). O medale w turnieju kobiet powalczą zgierzanki Roksana Zasina (53 kg) i Anna Zwirydowska (58 kg).

 

.