Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

zta mistrzwojBlisko 170 zapaśników i zapaśniczek z 16 klubów z całej Polski wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego na hali zgierskiego MOSiR-u. 9 tytułów mistrzowskich zdobyli zawodnicy ZTA Zgierz.

(fot. ZTA Zgierz)

Najwięcej zawodników w turnieju reprezentowało drużyny Zgierskiego Towarzystwo Atletycznego, Budowlanych Łódź, Mazowsza Teresin i UKS SMS Łódź. W zawodach uczestniczyli również zapaśnicy i zapaśniczki z Piotrkowa, Warszawy, Gniezna, Krakowa, Rzeszowa, Łomży, Nowego Dworu i Mysłowic.

O zawodach i rywalizacji opowiedzieli Paweł Królewiak, prezes Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego oraz Jakub Filipowicz, trener ZTA:

(4:17)

W zawodach dziewcząt najwięcej złotych medali (5) zdobyły zawodniczki AKS Piotrków. Sukces odniosły 3 także zapaśniczki UKS SMS Łódź. Jedyny złoty medal dla Zgierza zdobyła 12-letnia Aniela Karczmitowicz (48 kg).

Grupę Kadetów (14-17 lat) zdominowali zapaśnicy ZTA Zgierz, zdobywając 10 medali, w tym 3 złote. Najlepsi w swoich kategoriach byli: Karol Woliński (50 kg), Kacper Kraska (63 kg) i Jakub Jankowski (85 kg). Srebro w zawodach kadeckich dla ZTA Zgierz wywalczyli: Anthony-James Davis (54 kg), Dariusz Cwońda (63 kg) i Patryk Pasiecznik (100 kg). Na trzecim stopniu podium stawali: Kacper Gongało (46 kg), Maciej Karwat (76 kg), Patryk Mazur (85 kg) i Sergiusz Jaśniewski (100 kg).

W rywalizacji młodzików (11-14 lat) Zgierskie Towarzystwo Atletyczne zdobyło 2 złote medale: Patryk Florczak (38 kg) i Piotr Panasiuk (100 kg). Zwycięstwa zanotowali także m. in. zapaśnicy Mazowsza Teresin, Stali Rzeszów oraz klubów z Łodzi. Srebrne medale w tej kategorii zdobyli również zgierzanie: Patryk Jakubiak (53 kg) i Alan Majchrzak (66 kg).

Sukcesy odniosły także zgierscy zawodnicy w kategorii Dzieci (poniżej 11 lat). Złoto wywalczyli Igor Kaczmarek (20 kg), Wszebor Chmielewski (42 kg) oraz Mateusz Pędzicki (66 kg).

Najmłodsi zawodnicy przyznali, że takie zawody to dla nich duże emocje, ale czuli się dobrze przygotowani:

(4:15)

Zgierskie Towarzystwo Atletyczne wygrało również generalną klasyfikację drużynową. Drugie miejsce zajęli Budowlani Łódź, a trzecie Mazowsze Teresin.

Pełne wyniki zawodów na stronie zapasylodz.pl.