Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

bialogard zapasyDwóch zapaśników ZTA Zgierz stanęło na podium międzynarodowego Pucharu Polski seniorów w Białogardzie. Mateusz Nejman zajął drugie miejsce w kat. 65 kg, a Damian Terenowicz był trzeci w kat. 97 kg.

W VII Memoriale Marcina Jureckiego wzięło udział ponad 130 zawodników z 10 państw: Białorusi, Finlandii, Łotwy, Niemiec, RPA, Rosji, Rumunii, Słowacji, Włoch i Polski. Zgierskie Towarzystwo Atletyczne reprezentowało siedmiu zawodników.

Najlepszy wynik osiągnął Mateusz Nejman, który przegrał dopiero w finale z Rumunem, George Bucurem. Brązowy medal po zwycięstwie z Niemcem Erikiem Thele wywalczył Damian Terenowicz. Dawid Romanowicz (61 kg) zajął 5. miejsce, Dawid Pepłowski (86 kg) podobnie jak Krzysztof Swoboda (125 kg) siódme, Marcin Majka (70 kg) był dziesiąty, a Jacek Winter (97 kg) - dwunasty. Zespół ZTA wywalczył 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej i drugie wśród zespołów z Polski.

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski seniorów, które zostaną rozegrane w Zgierzu w ostatni weekend kwietnia. Natomiast za miesiąc w Wałbrzychu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Reprezentantami Polski, dzięki wynikom uzyskanym w Białogardzie, będą Dawid Romanowicz (61 kg) oraz Mateusz Nejman (65 kg).