A A A

kotan turniej ozoTurniej sportowy jako profilaktyka antynarkotykowa i antyalkoholowa. Taki cel przyświeca organizatorom "Kotan Ozorków Girls Cup", halowego turnieju piłki nożnej dziewcząt, który odbędzie się 14 grudnia w Ozorkowie.

W zawodach udział wezmą drużyny III ligi wojewódzkiej piłki nożnej kobiet: Gwiazda-Kania Toruń, KKS Włókniarz Konin, Królewscy Płock, Loczki Wyszków, Pisia Zygry, Pogoń Zduńska Wola, UMKS Zgierz i Kotan Ozorków. Podczas turnieju zorganizowany zostanie mecz pokazowy obecnych Mistrzyń Polski, uczestniczek Ligi Mistrzyń drużyny KKPK Medyka Konin oraz zawodniczek, które zdobyły Mistrzostwo Europy w kategorii wiekowej U17. Dodatkowo podczas zawodów odbędzie się pokaz piłkarskiego freestyle, który przedstawi łódzka grupa Mekka Street.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie mechanizmu zachęcającego dzieci i młodzież do regularnego uprawiania sportu oraz promocji Ozorkowa i naszego Stowarzyszenia, które oprócz krzewienia kultury fizycznej spełnia również zadania profilaktyczne, niosąc pomoc trudnej młodzieży. Dodatkowo jego przeznaczeniem jest wniesienie ożywienia sportowego w region północno - zachodni województwa łódzkiego, gdzie znaczących imprez sportowych po prostu nie ma.

- Z turnieju odbywającego się raz do roku w Ozorkowie chcemy w przyszłości zrobić imprezę międzynarodową, która swoją atrakcyjnością przyciągnie do regularnego trenowania piłki nożnej rzeszę młodych ludzi - przyznaje Michał Przybysz, wiceprezes KP Kotan Ozorków. - Jesteśmy środowiskiem ludzi ściśle współpracujących z instytucją Monaru, które poprzez sport oraz idee głoszone przez Śp. Marka Kotańskiego wyciągają rękę do najmłodszych pokoleń, wyrywając je ze szponów narkomanii czy alkoholizmu.

Środowisko skupione wokół Klubu i idei dawania siebie innym to ludzie z problemami i po przejściach, ale również osoby, którym bardzo odpowiada specyfika trenowania i powiększania swoich umiejętności piłkarskich w tak wyjątkowych okolicznościach. Przez osiem lat działalności ma na swoim koncie wiele sukcesów w postaci uratowanych istnień, czego przykładem są absolwenci programu profilaktycznego zachowujący trzeźwość i podtrzymujący regularne treningi piłkarskie, ale również osiągnięć sportowych drużyn i indywidualnych piłkarzy oraz piłkarek!

Zobacz więcej na www.facebook.com.

.