A A A

memorial kozlowskiegoPonad setka młodych piłkarzy wzięła udział w V Memoriale im. Macieja Kozłowskiego w hali MOSiR w Zgierzu. Triumfatorem turnieju została drużyna Zjednoczonych Stryków.

Uczestnikami zawodów byli 10-letni piłkarze z regionu. W finale Zjednoczeni Stryków wygrali z MKS Kutno 1:0. Trzecie miejsce zajął Pelikan Łowicz, który wygrał z GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra. Udział wzięły także zgierskie zespoły Boruty i Włókniarza.

Maciej Kozłowski szerszej publiczności był znany ze swoich aktorskich kreacji w takich filmach jak: „Kroll”, „Kingsajz”, „Ogniem i Mieczem” oraz seriali „M jak Miłość” czy „Odwróceni”. W swoim rodzinnym Zgierzu był znany również jako wielki pasjonat i propagator futbolu. Mało kto wie, że Maciej Kozłowski w wieku ok. 10 lat rozpoczął piłkarską przygodę w MKP „Boruta” Zgierz. – Już w wieku 16 lat zadebiutował w pierwszym zespole „Boruty”, w trzecie lidze, gdzie rozegrał ponad 100 spotkań – mówi prezes „Boruty”, Dariusz Pawlikowski. – Zawsze powtarzał, że piłce nożnej bardzo dużo zawdzięcza, dlatego postanowiliśmy, po jego śmierci, w ten sposób uczcić jego pamięć.

źródło: www.powiat.zgierz.pl

.