A A A

miskiewicz mp14

Artur Miśkiewicz z zespołu 3Racing Downhill Group obronił tytuł Mistrza Polski w kolarskim zjezdzie MTB. Zawody odbyły się 20 lipca na Górze Żar w województwie śląskim. Zgierzanin startował w kategorii "Masters".

Downhill, czyli „zjazd” to jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, polegająca na indywidualnym zjeździe rowerem na czas po stromych, naturalnych stokach. Ścieżki zjazdowe często są wąskie, kamieniste, poprzecinane wystającymi korzeniami i urozmaicone uskokami o różnej wysokości. Jest to bardzo widowiskowy sport, lecz z powodu wysokich prędkości osiąganych podczas przejazdu, także urazowy.

Artur Miśkiewicz (3Racing Downhill Group) wygrał wyścig z czasem 2:52.64, o ponad 7 sekund wyprzedzając rywali. Osiągnięta przewaga była jeszcze wyższa niż rok temu, gdy po raz pierwszy sięgał po tytuł mistrza Polski.

W zawodach uczestniczyli także inni zgierzanie. Łukasz Michalski (Sklep Grawitacyjny.pl) zajął czwarte miejsce w kategorii Hobby Full. W grupie Junior startował również 17-letni Adam Krinke (Gravity Revolt). Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie www.pzkol.pl.

Dwukrotny mistrz Polski był gościem Internetowego Radia Obywatelskiego EZG. Zachęcamy do wysłuchania wywiadu, jaki przeprowadzili Katarzyna Żądło i Dominik Klatka:

(20:06)

.