winamp mediap

real

A A A

gim2 pilkarki

Drużyna piłki nożnej dziewcząt z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu w ostatnim czasie osiągnęła kilka sportowych sukcesów. Zgierskie piłkarki zostały mistrzyniami województwa łódzkiego w ramach gimnazjady 2013/2014, wzięły udział także w finale krajowym ogólnopolskiego turnieju "Coca-Cola Cup".

W finale wojewódzkiej gimnazjady rywalizowało sześć najlepszych drużyn z województwa, w tym zespół z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu trenowany przez Radosława Fremela. Zgierskie zawodniczki wygrały dzięki rzutom karnym decydującym o zwycięstwie w zawodach. Drugie miejsce wywalczyło Gimnazjum Publiczne nr 4  w Bełchatowie. Trzecią najlepszą drużyną w województwie łódzkim w piłce nożnej dziewcząt zostało Gimnazjum w Drzewicy.

Kilka dni wcześniej dziewczęta z Gimnazjum nr 2 uczestniczyły w fazie grupowej turnieju finałowego Coca-Cola Cup, który odbył się w Gdyni. Udział w nim wzięło 16 drużyn - zwycięzów rywalizacji w poszczególnych województwach. Zespół z Gimnazjum nr 2 zajął 4. miejsce w swojej grupie i nie awansował do fazy pucharowej. Skład zawodniczek biorących udział w finale Coca-Cola Cup: Natalia Frontczak, Klaudia Miksa, Wiktoria Widawska, Paulina Szymczak, Klaudyna Pręciuk, Anna Rutkowska, Natalia Janiszewska, Julia Galusińska, Weronika Lichy i Paulina Sandelewska.

Z zawodniczkami rozmawiali prowadzący audycję ReSporter w Internetowym Radiu Obywatelskim EZG, Marcin Wojtczak i Łukasz Walczak: