A A A


TourdePowiat

Maj znów upłynie pod znakiem rowerowej rywalizacji i rodzinnego spędzania wolnego czasu. Rusza trzecia edycja Maratonu Rowerowego po Ziemi Zgierskiej o Puchar Starosty Zgierskiego „Tour de Powiat” 2014. Tegoroczna wyścig będzie rekordowy pod względem etapów – będzie ich aż 5.

Zaczynamy w sobotę 10 maja w Głownie, następnie maraton przenosi się do Zgierza (11 maja). W kolejny weekend „Tour de Powiat” zawita do Parzęczewa (17 maja) i Strykowa (18 maja). Ostatni etap odbędzie się w Aleksandrowie Łódzkim (24 maja).

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła na start ponad pół tysiąca zawodników z całego kraju, od przedszkolaka do stulatka. Nie zabrakło również bardziej doświadczonych kolarzy. W tym roku nowością będzie elektroniczny pomiar czasu. Chip wraz z numerem startowym każdy zawodnik nabędzie na własność za symboliczną kwotę 2 zł. Aby ułatwić zapisy do tegorocznej edycji, ruszyła rejestracja on-line. W dniu wyścigu wystarczy potwierdzić swoją obecność w biurze zawodów lub dokonać rejestracji. Biuro zawodów zostanie zamknięte zawsze 30 min. przed pierwszym startem.

Oprócz tego tradycyjnie, aby wziąć udział w maratonie, trzeba zabrać ze sobą: kask, sprawny rower i oczywiście dobry humor. Wierzymy, że i w tym roku będziecie się ścigać razem z nami. Regulamin wraz z trasami poszczególnych etapów oraz formularz do zapisów on-line znajdują się w odpowiednich miejscach w zakładce „Tour de Powiat” na stronie www.powiat.zgierz.pl 

Źródło: Łukasz Roman

.