winamp mediap

real

A A A

zta mp

Podczas mistrzostw Polski w zapasach, które odbyły się w ubiegły weekend w Solcu Kujawskim zakończyły się sukcesem dla zawodników Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego. Zgierski klub zdobył trzy tytuły mistrzowskie, jeden wicemistrzowski oraz trzy brązowe medale.

Dwa złote medale przypadły w udziale zgierskim zapaśniczkom. Roksana Zasina zdobyła mistrzostwo Polski w kat. 55 kg, zaś Anna Zwirydowska w kat. 58 kg. Mistrzem Polski seniorów został startujący jeszcze jako junior Dawid Romanowicz (kat. 61 kg). Wicemistrzostwo wywalczył Damian Terenowicz (97 kg).

Na najniższych stopniach podium stanęli: Krzysztof Swoboda (kat. 125 kg) oraz Mateusz Nejman i Marcin Majka (obaj w kat. 65 kg). Ten ostatni był najmłodszym zawodnikiem całych zawodów.

Trenerem zgierskich zapaśników i zapaśniczek jest Marian Filipowicz.