A A A

zawor526 kwietnia na pływalni MOSiR w Zgierzu odbyły się zawody pływackie - Memoriał Zawora. Była to już 21. edycja tej amatorskiej imprezy pływackiej upamiętniającej Józefa Jurka - byłego zawodnika „Włókniarza” i „Boruty” oraz działacza sportowego, ratownika i wychowawcy wielu ratowników naszego miasta.

W zawodach uczestniczyło około 250 zawodników. Najwięcej zgłoszonych zawodników było wśród klas I-III szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyli również przedszkolacy. Zawody rozgrywane były w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn w stylu dowolnym, motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz zmiennym.

W czasie trwania zawodów odbył się również bieg pokazowy na 100 metrów zawodników sekcji pływackiej „MUKS”. Ponadto zawodnicy rywalizowali w biegu memoriałowym na 100 m stylem dowolnym, konkurencjach ratowniczych oraz sztafecie rodzinnej.

Organizatorami zawodów byli: Zgierskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu i Zgiersko-Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Zgierzu. Imprezę sędziowali sędziowie z Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego. Głównymi organizatorami zawodów są synowie Pana Józefa: Bartłomiej i Jakub Jurek. W Memoriale „Zawora” uczestniczyło wielu ich obecnych podopiecznych. Tegoroczny Memoriał miał wymiar symboliczny, odbywał się bowiem dokładnie w dzień w ktorym odszedł Józef Jurek.

źródło: www.mosir.zgierz.pl

.