Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Na Mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w stylu wolnym podopieczni Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego zdobyli dwa medale. Wicemistrzem Polski we Włodawie został Karol Woliński, brąz zdobył Kacper Gongało.

zapasy wlodawa

Udział w mistrzostwach wzięło 5 młodych zapaśników trenowanych przez Rafała Majchrzaka. W kat. 100 kg Piotr Panasiuk zajął 5. miejsce, Kacper Kraska w kat. 53 kg był 8., a Anthony Davis w kat. 42 kg - 9.

W kat. 38 kg startowało dwóch zawodników ZTA Zgierz: Karol Woliński (uczeń Gimnazjum nr 2 w Zgierzu) oraz Kacper Gongało (uczeń Gimnazjum nr 1). Obaj spotkali się w półfinale, w którym lepszy okazał się starszy z nich, Karol Woliński. Zgierzanin przegrał pojedynek finałowy z  Kordianem Skrzyńskim (Wiking Wolin).

Mistrzostwa Polski młodzików rozgrywane były po raz drugi - zdobyte przez zgierzan medale są pierwszymi w historii zapaśniczego klubu z naszego miasta.

Już w najbliższą sobotę w małej hali MOSiR odbędzie się Memoriał Marcina Kurpińskiego w zapasach, gdzie na żywo będzie można podziwiać medalistów Mistrzostw Polski.