A A A

familycup201323 listopada na pływalni MOSIR w Zgierzu odbyły się VII Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu „Family Cup” 2013. W tym roku padł rekord pod względem liczby osób biorących udział w zawodach. Wzięło w nich udział aż 283 zawodników.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Family Cup, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

Zawodnicy płynęli w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety-mężczyźni) oraz rodzinnej - o wynikach w tej klasyfikacji decydowały czasy uzyskane przez sztafety rodzinne. Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbywały się na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków - 12,5 m. Natomiast sztafeta rodzinna rozgrywana była na dystansie 4 x 25 m.

W kategorii rodzinnej wystartowało aż 18 rodzin.

Fotorelacja z zawodów
Osoby i rodziny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, natomiast pierwszych sześć - dyplomy. Spośród wszystkich uczestników, bez względu na zajęte miejsce, rozlosowano atrakcyjne nagrody.
Celem zawodów jest promocja zdrowego sportowego stylu życia wśród Polaków w wieku umożliwiającym uprawianie sportu amatorskiego, traktowanego jako najlepsza, a zarazem najtańsza forma ochrony własnego zdrowia i utrzymania się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. 
Wyniki zawodów oraz sztafet rodzinnych

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza.

Serwis EZG.INFO.PL był jednym z patronów medialnych zawodów.

źródło: Kamila Jędrzejczyk, MDK Zgierz 

 

.