A A A

Pod koniec września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbyły się zawody łucznicze o Puchar Starosty Zgierskiego, wieńczące tegoroczny sezon. Medale zdobywali m.in. zawodnicy zgierskich klubów łuczniczych.

lucznicy wrzesien2013

Na dwóch torach rywalizowało blisko 50 łuczników z całego kraju. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów naszego powiatu i głównych faworytów do końcowego zwycięstwa czyli: zdobywczyni Pucharu Świata i dwukrotnej olimpijki Justyny Mospinek oraz Mistrza Polski Juniorów Młodszych – Patryka Gołąbczaka. Na zawodach można było zakwalifikować się do kadry narodowej na pierwsze półrocze 2014 r. oraz zdobyć klasy sportowe, co spowodowało, że rywalizacja stała na wysokim poziomie.

Po dwóch dniach zmagań najmilej końcówkę sezonu, wśród seniorów, będzie wspominać Jan Mikinka z KS „Społem” Łódź, który z wynikiem 1186 pkt. zajął pierwsze miejsce. Wśród pań najlepsza okazała się Justyna Mospinek (UKS „Piątka” Zgierz). Nasza łuczniczka była bezkonkurencyjna w strzelaniu z odległości 30, 50, 60 i 70 m. W rywalizacji juniorów także nie było niespodzianki. Pierwsze miejsce zajął reprezentujący KS „Borutę” Zgierz Patryk Gołąbczak.

Wśród juniorek najlepsza okazała się Martyna Kalwinek z KS „Społem” Łódź. W kategorii „juniorów młodszych” na najwyższym stopniu podium stanął Marek Szafran z KS „Społem” Łódź. Brąz w tej kategorii wywalczył Radosław Swędrak z UKS „Piątka” Zgierz. Jego koleżanka z drużyny Hanna Górska dorzuciła złoto w kategorii „juniorek młodszych”.

źródło: Łukasz Roman, www.powiat.zgierz.pl 

 

.