A A A


W ramach rozbudzania lokalnego patriotyzmu przyjrzyjmy się jak radzą sobie zgierskie zespoły różnych dyscyplin w poszczególnych rozgrywkach. Kto dał zgierzanom powody do dumy, a komu należy się dodatkowy doping na otuchę?

Zacznijmy od najpopularniejszej ligi - piłkarskiej. Jak wiadomo dwa zgierskie kluby - MKP Boruta oraz ZKS Włókniarz - walczą w IV lidze. Zdążyły już nawet rozegrać derby Zgierza, które zakończyło się zwycięstwem Boruty 3:1. Jednak to Włókniarz radzi sobie lepiej - tuż przed półmetkiem sezonu zajmuje 8. miejsce z 21 punktami. Boruta znajduje się tuż nad strefą spadkową - 14. miejsce i 16 punktów. Czołówka tabeli wydaje się być poza zasięgiem - Omega Kleszczów czy Lechia Tomaszów Mazowiecki mają odpowiednio 35 i 34 punkty, ale strata zgierskich zespołów nie jest nie do odrobienia.
Dużo lepiej idzie w nieco innej odmianie piłki nożnej - mianowicie w futsalu. Zgierska ekipa Boruta Auto-Mark współprowadzi w Ekstraklasie z Akademią Futsal Club Pniewy, mając na koncie 13 punktów w 6 meczach. Kto wie - może już niedługo tytuł mistrza Polski zagości w Zgierzu?
Dobrze idzie także zgierskim szczypiornistkom. MKS Zgierz znajduje się po 4 kolejkach na 5. miejscu w I lidze, czyli zapleczu Superligi. Ostatnio odniosły pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach - miejmy nadzieję, że odtąd będą już tylko wygrywać, zważywszy na to, że w pierwszej części sezonu już za nimi są mecze z dwiema liderującymi ekipami z Gliwic i Jeleniej Góry.
Kobiecy zespół koszykarski, SK MAG-RYS Zgierz gra obecnie w mazowieckiej grupie 1 ligi. Tam toczy się walka o wejście do Centralnej 1. ligi, która jest bezpośrednim zapleczem Ekstraklasy. Po 4 spotkaniach zgierski team znajduje się niestety na przedostatniej pozycji, nie wygrawszy żadnego meczu. Miejmy nadzieję, że ta passa się jak  najszybciej odwróci...
Na koniec jeszcze jeden pozytywny przykład - zespół 7-osobowego rugby, Włókniarz Zgierz. Gra on w polskiej Ekstraklasie i na półmetku rozgrywek znajduje się na 4. miejscu, tracąc niewiele do czołówki i lidera z Unisławia. W drugiej części sezonu zapewne będzie jeszcze lepiej.
Jak widać zgierskie ekipy z mniejszym bądź większym powodzeniem, ale zawsze dzielnie, walczą o jak najwyższe laury dla naszego miasta. Warto czasem zajrzeć na ich mecze, by im trochę pokibicować - ogłoszenia o nich znajdziecie w ramce "CO / GDZIE / KIEDY".
Adrian Skoczylas
.