A A A

Na boisku przy Zespole Szkół nr 1 w Zgierzu odbył się wojewódzki finał „Orlikowej Ligi Mistrzów” w piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 15 zespołów wyłonionych w trakcie turniejów regionalnych. Podczas imprezy chłopcy i dziewczęta rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

orlik lm

W tegorocznym finale nie zabrakło reprezentantów powiatu zgierskiego. Młode piłkarki z UMKS Zgierz awansowały do finałów w kategorii 11-13 lat oraz 14-16 lat.

W pierwszym półfinałowym meczu (dziewczęta 11-13 lat) drużyna z Nowego Dworu pokonała Szkołę Podstawową nr 1 z Wieruszowa aż 8:2. W drugim meczu półfinałowym zawodniczki ze Zgierza potrzebowały rzutów karnych aby pokonać rówieśniczki ze Zduńskiej Woli. Niestety, w finale podopieczne Grzegorza Krysiaka przegrały 3:1 z lepiej dysponowanymi tego dnia piłkarkami z Nowego Dworu, które znalazły patent na wygrywanie ze zgierską drużyną.

Los młodszych zawodniczek UMKS Zgierz podzieliły ich starsze koleżanki, które w swojej grupie wiekowej (14-16 lat) również zajęły drugie miejsce. W finale przegrały z UKS Trójka Opoczno 1:0.

Cieszę się, że do finałowej rywalizacji awansowały aż dwie zgierski drużyny – mówił obecny w trakcie zawodów Wojciech Budziarski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. – To pokazuje, że sportowcy z naszego regionu dzięki takim obiektom jak „Orlik” mogą rozwijać się i walczyć o najwyższe laury.

Wśród chłopców, w finale kategorii 11-13 lat, orlikowa drużyna XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi okazał się lepsza od Szkoły Podstawowej w Konstantynowie Łódzkim wygrywając w rzutach karnych 3:2. W drugim finale (14-16 lat) Zespół Szkół Integracyjnych ze Skierniewic pokonał drużynę z Zespołu Szkół w Czerniewicach 2:0. Najlepsze drużyny będą reprezentowały nasze województwo w finale ogólnopolskim.

Zmagania młodych adeptów futbolu z bliska obserwował m.in. Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

źródło: Łukasz Roman, www.powiat.zgierz.pl 

 

.