A A A

patryk golabczakPodczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie w Zgierzu Patryk Gołąbczak wygrał turniej juniorów młodszych. Zgierzanin zdobył też srebro w turnieju drużynowym. W rywalizacji zespołowej dziewcząt brąz zdobyły Hanna Górska i Magdalena Sławińska.

fot. www.archery.pl 

W piątek i sobotę na torach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu trwały kwalifikacje łuczników i łuczniczek, którzy strzelali do tarczy z czterech odległości (chłopcy - 70, 60, 50 i 30 m, dziewczęta - 60, 50, 40 i 30 m). W niedzielę odbyły się pojedynki w rywalizacji pojedynczej chłopców i dziewcząt w formie play-off.

Kwalifikacje w turnieju pojedynczym juniorów młodszych wygrał Patryk Gołąbczak (na zdjęciu obok) z klubu Boruta Zgierz. On też wygrał całe zawody, w finale pokonując Kacpra Szułkowskiego (GLKS Unia Pielgrzymka). Brązowy medal zdobyli Ludwik Pietrusiński (St. Łuczniczy Marymont Warszawa) i Jakub Banaszak (BKS Bydgoszcz). 20. miejsce zajął Artur Dębowski, 22. Robert Pawłowski (obaj UKS Piątka Zgierz), 54. Mateusz Potakowski (KS Boruta Zgierz), a 57. Radosław Swędrak (UKS Piątka Zgierz).

Złoty medal w rywalizacji dziewcząt zdobyła Kinga Milaszkiewicz (KSŁ Mewa Kołobrzeg), srebro Sylwia Zyzańska (LKS Łucznik Żywiec), a brąz Marta Maciejewska (KS Stella Kielce) i Magdalena Śmiałkowska (KS Społem Łódź). Najlepszy wynik spośród zgierzanek zanotowała Hanna Górska (UKS Piątka Zgierz), która zajęła 14. miejsce. 30. była Karolina Karasińska (Boruta Zgierz), 37. Magdalena Sławińska (UKS Piątka), 42. Kinga Jastrzębska, a 51. Klaudia Augustyniak (obie Boruta).

W turnieju zespołów chłopców najlepsi okazali się łucznicy z LKS Łucznik Żywiec, którzy w finale wygrali z reprezentacją województwa łódzkiego z Patrykiem Gołąbczakiem (KS Boruta Zgierz) w składzie. Drugi zespół ze zgierzanami w składzie - Łódzkie II z Radosławem Swędrakiem i Mateuszem Potakowskim - zajął 12. miejsce.

oom lucznictwo zgierz

W rywalizacji łuczniczek złoty medal zdobyła reprezentacja województwa opolskiego, która w finale pokonała zawodniczki z województwa małopolskiego. Reprezentacja województwa łódzkiego w składzie z Hanną Górską i Magdaleną Sławińską (UKS Piątka Zgierz), przegrała w półfinale i ex aequo z zespołem LKS Łucznik Żywiec zdobyła brązowy medal.

W turnieju mixtowym najlepsi okazali się Sylwia Zyzańska i Kacper Bizoń (LKS Łucznik Żywiec). Zespół UKS Piątka Zgierz (Hanna Górska i Artur Dębowski) zajął 11. miejsce, a KS Boruta Zgierz (Karolina Karasińska, Patryk Gołąbczak) - 15.

W łącznej punktacji klubów wygrał LKS Łucznik Żywiec. KS Boruta Zgierz zajął szóste miejsce, a UKS Piątka Zgierz - dwunaste. Dzięki dobrym wynikom zgierzan i zgierzanek, drugie miejsce w klasyfikacji województw zajęła reprezentacja woj. łódzkiego. Wygrało województwo śląskie.

Wyniki zawodów

 

 

.