Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

marcin majkaW rozgrywanym w Zgierzu turnieju zapaśniczym XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zapaśnicy ZTA Zgierz dwukrotnie stanęli na podium. Marcin Majka zdobył złoto w kat. 58 kg, a Jakub Muszyński brąz w kat. 85 kg.

Marcin Majka (ZTA Zgierz, na zdjęciu po lewej) wygrał w walce finałowej z Adrianem Dylonem (LKS Iskra Spiczyn). Dla 17-latka ze Zgierza jest to drugi medal młodzieżowej olimpiady - w zeszłym roku w Gorlicach zdobył złoto w kat. 54 kg. Jego rówieśnik, Jakub Muszyński (na zdjęciu po prawej), który zdobył brąz w swojej kategorii, polepszył wynik sprzed roku, gdy zajął 7. miejsce.

jakub muszynskiDla zgierskich zapaśników to kolejne sukcesy w tym roku - w kwietniu Majka został mistrzem, a Muszyński wicemistrzem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów.

Równolegle do zapaśniczej rywalizacji w stylu wolnym chłopców odbywał się turniej dziewcząt, jednak nie wystartowała w nim żadna zawodniczka Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego.

Oficjalne otwarcie turnieju w Zgierzu odbyło się w piątek. Muzycznymi gwiazdami wieczoru byli: Rafał Brzozowski oraz zespół BOSO.

Zawody zapaśnicze w stylu wolnym miały miejsce na hali MOSiR Zgierz, ponieważ gospodarzem tegorocznej Olimpiady jest województwo łódzkie. W kolejny weekend (19-21 lipca) zgierski ośrodek gościć będzie zawody młodych łuczników i łuczniczek.