A A A

06-23 medicup2013 d23 czerwca 2013 roku o godz. 10.00 w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym "Malinka" odbędzie się II Ogólnopolski Piknik Rowerowy "mediCup".

Jest to wydarzenie współorganizowane przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Łódzki Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny oraz Urząd Miasta Zgierza.

Celem wspólnych działań jest nie tylko stworzenie możliwości rywalizacji entuzjastom kolarstwa górskiego, ale przede wszystkim promocja zdrowia i aktywnego wypoczynku.

W ramach imprezy odbędą się:

  • wyścigi w kolarstwie górskim (XC) dla młodzieży i dorosłych (w tym także klasyfikacja XVI Mistrzostw Polski Lekarzy oraz II Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych)
  • kolarstwo górskie dla kolarzy, którzy traktują rower bardziej rekreacyjnie (klasyfikacja FUN)
  • niesamowicie ciekawy rajd przygodowy (górny limit wieku - 10 lat) i warsztaty plastyczne dla dzieci
  • bezpłatne badania, prezentacje i szkolenia medyczne (m.in. akcja profilaktyczno-informacyjna dot. boreliozy "W kleszczach kleszczy" prowadzona przez łódzki oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny - IFMSA)

Wszystko to odbędzie się przy aromacie grillowanych potraw i w atmosferze rodzinnego pikniku.

Dla startujących dzieci i dorosłych bogate pakiety startowe oraz bardzo wartościowe nagrody, m.in. voucher na pakiet badań wydolnościowych w najnowocześniejszym w Europie Laboratorium Ruchu i Wydolności Człowieka - DynamoLab Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Nie trzeba być najszybszym, żeby wygrać, wiele z nagród będzie można wylosować w loterii! Wystarczy wrzucić swój numer startowy po zakończonym wyścigu/rajdzie!

Zapraszamy serdecznie! Trasa wyścigu otwarta od godz. 9.00, startujemy o 10!

źródło: mtbcup.medicycling.eu 

 

.