A A A
Family CupMłodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu już od kilkunastu lat jest organizatorem Regionalnych Amatorskich Mistrzostw w Kolarstwie Górskim Family Cup. Impreza ta corocznie umieszczana jest w kalendarzu Mistrzostw Ogólnopolskich. W tym roku odbędzie się 22 czerwca na obiektach MOSiR Malinka.
Zawody rozgrywane są według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety-mężczyźni) oraz rodzinnej. 

Zawody są bardzo atrakcyjne dla wszystkich miłośników rowerowych szaleństw. Skupiają kolarzy z całego województwa łódzkiego (Łódź, Brzeziny, Zgierz, Stryków, Ozorków, Głowno, Aleksandrów Łódzki) - łącznie ok. 150 osób. Oprócz dobrej zabawy i niezapomnianej przygody, organizatorzy zapewniają zawodnikom dyplomy, puchary i nagrody. 

Po zakończeniu zawodów odbywa się losowanie nagród spośród wszystkich zawodników - bez względu na zajęte miejsce. Wszystkie osoby oraz rodziny, które zdobędą w zawodach miejsca 1 - 6 zyskają prawo startu w Ogólnopolskim Finale Mistrzostw. Imprezie towarzyszy piknik dla dzieci - gry i zabawy plastyczne, malowanie twarzy, itp. 

Szczegóły wydarzenia:

Nazwa imprezy: XVIII Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim "Family Cup" 

Termin: 22 czerwca (sobota) 

Miejsce: Zgierz - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "MALINKA". 

Biuro organizacyjne zawodów: czynne od godz. 9:00 do 10.30 

Start najmłodszej kategorii: godz. 10.30  

Wpisowe:
- dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia (roczniki 1997 i młodsze) - 10 zł
- dla osób od 17 lat (roczniki 1996 i starsze) - 20 zł
(wpisowe zawiera: ubezpieczenie, organizację imprezy)
Zapisy: na stronie Family Cup w zakładce kolarstwo -  formularz zgłoszeniowy lub u organizatora regionalnego: Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, ul. Długa 42,
 tel.: 42 719 08 52, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do godz. 16:00 dnia poprzedzającego zawody. 

UWAGA:
  • Zgłoszenia na zawody przyjmowane są do dnia poprzedzającego zawody. Osoby zgłaszające się w dniu zawodów (zapisy tylko w godzinach 9:00-10:30) obowiązuje powiększona o 50% stawka opłaty startowej.
  • W związku z wprowadzeniem od 2009 roku nowoczesnego systemu kontroli i pomiaru czasu zawodnika, każdy uczestnik będzie wyposażony w chip, który wydawany będzie w zamian za dokument tożsamości lub kaucję w wysokości 50 zł. Kaucja lub dowód tożsamości ma być gwarancją zwrotu chipa zaraz po zakończeniu zawodów.
  • Osoby nieletnie muszą okazać pisemną zgodę rodziców / prawnych opiekunów na start w zawodach.
  • Każdy zawodnik musi posiadać kask. 

 

.