A A A

Orlik 3 czerwca przy Zespole Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu uroczyście otworzono kompleks boisk sportowych "Moje boisko Orlik 2012", który otrzymał imię Macieja Kozłowskiego.

Na kompleks składają się: boiska wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę, piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, szatnia, sanitariaty i osiem masztów wyposażonych w 20 lamp.
Choć budowa Orlika zakończyła się już w listopadzie, uroczyste otwarcie miało miejsce w pierwszych dniach czerwca 2013 r. – Jestem dumna z tego, że tak wspaniałe boisko wybudowano przy naszej szkole – powiedziała Liliana Lipińska, dyrektor „Cezaka”. – Chciałabym, aby służyło ono nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom lokalnej społeczności.

Na dobry start zaproszeni goście podarowali szkole drobny sprzęt sportowy, który z pewnością będzie wykorzystywany na Orliku. Poseł Artur Dunin przekazał także list gratulacyjny od Minister Sportu i Turystyki Anny Muchy.

Fotorelacja z otwarcia na stronie Starostwa Powiatowego 

Uchwałą Rady Powiatu Zgierskiego, na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego, kompleksowi boisk nadano imię znakomitego, nieżyjącego już aktora filmowego i teatralnego, niegdyś mieszkańca Zgierza, Macieja Kozłowskiego. – Cieszę się, że na dzisiejszej uroczystości gościmy rodzinę Patrona oraz pana Kazimierza Głowackiego, nauczyciela, który rozbudził w nim pasję do sportu – mówił podczas uroczystego otwarcia Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki.

Nowego Orlika przetestowano rozgrywając mecz towarzyski pomiędzy powiatowymi samorządowcami a byłymi zawodnikami Widzewa i ŁKS-u. W składzie starostwa zagrało 3 radnych: Michał Banaszczyk, Dariusz Cłapa, Jerzy Janicki oraz 3 pracowników starostwa. W drużynie sportowców zagrali: Józef Robakiewicz (były zawodnik ŁKS), Mirosław Bulzacki (były zawodnik ŁKS i reprezentacji Polski, srebrny medalista Mistrzostw Świata w 1974 r.), Sławomir Chałaśkiewicz (były zawodnik Widzewa Łódź), Arkadiusz Klimas (były zawodnik ŁKS), Grzegorz Krysiak (były piłkarz ŁKS, który zdobył z tą drużyną Mistrzostwo Polski w 1998 r.), oraz Witold Królewiak (były trener m.in. Boruty Zgierz, aktualnie dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu). Mecz był bardzo zacięty i obfitował w wiele składnych podań i sytuacji podbramkowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu sportowcy wygrali, w 15 minutowej rozgrywce, z samorządowcami 4:0. W drugim meczu samorządowcy zmierzyli się z nauczycielami i uczniami „Cezaka”. Pomimo kilku fantastycznych akcji po obu stronach boiska spotkanie zakończyło się remisem.

źródło: Karolina Kałużna, www.powiat.zgierz.pl 

 

.