Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Nejman RomanowiczW dniach 31 maja - 1 czerwca odbyły się w Osielsku Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach na podium stanęli zgierscy zapaśnicy: Dawid Romanowicz zdobył złoto, a Mateusz Nejman brąz.

Dawid Romanowicz startował w kategorii wagowej 60 kg. W finale wygrał z Litwinem, Tomasem Baraceviciusem. We wcześniejszych pojedynkach pokonał Mikhaila Dolinskiyego z Rosji i Witolda Prociaka z Orła Namysłów.

Mateusz Nejman (kat. 66 kg) w IV rundzie przegrał z późniejszym zwycięzcą Mateuszem Pisarskim (LMKS Krasnystaw), ale w walce o brąz pokonał Damiana Fałata z ZKS Koszalin. Tym samym obronił miejsce z zeszłorocznego turnieju.

Trzeba osiągać jak najlepsze wyniki - rozmowa z Mateuszem Nejmanem i Dawidem Romanowiczem w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży

Dla obu zawodników Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego są to kolejne medale na ogólnopolskiej imprezie juniorskiej. W rozegranych w kwietniu Mistrzostwach Polski Juniorów w Krasnymstawie w swoich kategoriach wagowych Dawid Romanowicz także zajął 1., a Mateusz Nejman 3. miejsce.

Trenerem obu zawodników jest Marian Filipowicz.