Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

ZTA ZgierzW rozgrywanych w Środzie Wielkopolskiej zapaśniczych Mistrzostwach Polski Kobiet złoty medal zdobyła zawodniczka Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego, Anna Zwirydowska. Brąz wywalczyła też Paulina Grabowska.

Anna Zwirydowska (ZTA Zgierz) startowała w kategorii 59 kg. W pojedynku półfinałowym wygrała z Marzeną Michalik (Grunwald Poznań), zaś w finale z Izabelą Strzałką (Slavia Ruda Śląska). 26-letnia zawodniczka ZTA ma na swoim koncie m.in. medale juniorskich mistrzostw świata i Europy oraz seniorskich mistrzostw Europy.

Druga zapaśniczka ze Zgierza, Paulina Grabowska, walczyła w kategorii 63 kg. W pojedynku o brąz wygrała z Karoliną Wieczerzą (Cement-Gryf Chełm). Zawodniczka ZTA Zgierz dotychczas zdobyła już również medale mistrzostw Polski, osiągała również finał Pucharu Polski.