Zgierska Fabryka Talentów
Zgierska Fabryka Talentów to projekt dofinansowany z budżetu Miasta Zgierza, w ramach którego znajdą się warsztaty w sześciu dziedzinach artystycznych oraz międzyszkolny konkurs "Zgierz Ma Talent".
Seniorzy bez barier
Projekt "Seniorzy bez barier" to cykl warsztatów dla seniorów prowadzonych przez młodzież dofinansowany z budżetu Miasta Zgierza. W cyklu zajęć znalazła się tematyka nowoczesnych technologii i współczesnej sztuki.
Zachować pamięć, odkryć ślady
Projekt "Zachować pamięć, odkryć ślady" był poświęcony wielokulturowej historii Zgierza. Został dofinansowany z programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski w Warszawie. Partnerem było Muzeum Miasta Zgierza.
Ilustrowany Przewodnik Turystyczny po mieście i gminie Zgierz
Czy Zgierz może być miastem turystycznym? Ależ oczywiście! Dlatego Stowarzyszenie EZG opracowało "Ilustrowany Przewodnik Turystyczny po mieście i gminie Zgierz", w którym znalazło się dwanaście tras przybliżających Zgierz i powiat zgierski.
Zgierscy Fabrykanci: historia do wygrania
Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra". Porusza tematykę przemysłowej historii Zgierza z XIX i pocz. XX wieku, kiedy miasto było ważnym ośrodkiem włókienniczym i chemicznym w kraju. Głównym produktem jest historyczno-ekonomiczna gra planszowa "Zgierscy Fabrykanci".
Zgierska roz(g)rywka
Projekt "Zgierska roz(g)rywka" został dofinansowany z budżetu Miasta Zgierza w 2016 roku. Celem dwóch zorganizowanych gier miejskich była popularyzacja historii naszego miasta wśród zgierskiej młodzieży.
Wzmocnij siłę swojego głosu - obywatelskie media EZG i żywe lekcje WOS
Dawno temu w Zgierzu
Projekt "Dawno temu w Zgierzu" zrealizowany przez Stowarzyszenie EZG był współfinansowany ze środków Gminy Miasto Zgierz. Głównym rezultatem projektu jest stworzenie przez uczniów i uczennice zgierskich szkół podstawowych 8 bajek o Zgierzu wydanych w formie książeczki oraz słuchowisk.
Autobus do kultury
"Autobus do kultury" to projekt grupy nieformalnej "Na trasie 51", która przy wsparciu Stowarzyszenia EZG podjęła temat lokalnej komunikacji miejskiej. Realizatorzy i realizatorki projektu zaangażowali mieszkańców, by wspólnie zaproponować usprawnienia i promować pozytywne zachowania w zgierskim transporcie zbiorowym.
Odkrywając międzywojenny Zgierz
Odkrywając międzywojenny Zgierz to projekt realizowany w partnerstwie z Muzeum Miasta Zgierza i Stowarzyszeniem Tkalnia w 2014 roku. Dzięki dofinansowaniu z programu "Patriotyzm Jutra" udało się stworzyć film o międzywojennym prezydencie Zgierza, Janie Świerczu, multimedialną mapę miasta oraz wystawę muzealną o międzywojennym Zgierzu.
Poznaj siłę swojego głosu - internetowe radio obywatelskie EZG
Zgrywalizacja - zagraj w mieście
Projekt "Zgrywalizacja - zagraj w mieście!" dofinansowany z programu "Młodzież w działaniu" to kilkutygodniowa gra miejska, w której 5-osobowe grupy rywalizowały o główną nagrodę, uczestnicząc w lokalnych wydarzeniach kulturalnych. Równolegle odbywały się warsztaty o tematyce marketingowej i dziennikarskiej.
Paka dla Uczniaka
Cykliczna akcja odbywająca się pod koniec sierpnia. Od 2011 roku zbieramy artykuły szkolne dla dzieci ze Zgierza. Dzięki wsparciu zgierzan i zgierzanek w sześciu edycjach akcji zebraliśmy ponad 270 wyprawek pełnych artykułów szkolnych.
Klucz do równości - nie wykluczaj
W 2010 zrealizowaliśmy projekt „Klucz do równości – nie wykluczaj". Wśród działań znalazły się debata młodzieżowa i konferencja nt. przeciwdziałania wykluczeniom społecznym ze względu na płeć, orientację seksualną, wyznanie, kolor skóry, niepełnosprawność i biedę. Projekt został dofinansowany ze środków UE z programu Młodzież w Działaniu.
Kampania 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć