Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Dawid RomanowiczW rozgrywanych w dniach 19-20 kwietnia w Krasnymstawie Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym dwaj zawodnicy Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego znów stanęli na podium. Mistrzem Polski został Dawid Romanowicz, brąz zdobył Mateusz Nejman.

Dawid Romanowicz startował w kategorii do 60 kg. W finale zapaśnik ZTA Zgierz pokonał Dawida Kusicielka (Śląsk Milicz). 19-letni zgierzanin na swoim koncie ma m.in. Puchar Polski Kadetów z 2011 roku. W zeszłym roku został również zapaśniczym wicemistrzem Polski seniorów.

Drugi ze zgierskich zapaśników, Mateusz Nejman walczył w kategorii do 66 kg. W półfinale zawodnik ZTA Zgierz przegrał z późniejszym mistrzem Mateuszem Pisarskim (LMKS Krasnystaw), w pojedynku o brąz pokonał Damiana Fałata z ZKS Koszalin. 20-latek w zeszłorocznych mistrzostwach juniorów zdobył srebro, zajął również 5. miejsce w seniorskich mistrzostwach Polski.

Trenerem zapaśników w Zgierskim Towarzystwie Atletycznym jest Marian Filipowicz.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!