A A A

 

WłókniarzW sprawie uczestnictwa Włókniarza Zgierz w IV lidze miały miejsce kolejne zwroty akcji. Klub zapowiadał wycofanie się z rozgrywek, jednak ostatecznie wszystko wskazuje na to, że zagra w rundzie wiosennej. Chcą tego zawodnicy i trener.

Po poniedziałkowej decyzji o wycofaniu drużyny z rozgrywek grupa 19 piłkarzy wraz z trenerem Marcinem Nowackim zadeklarowała, że chce wiosną grać w czwartej lidze. Z każdym z piłkarzy oraz trenerem klub podpisuje więc umowę cywilno-prawną - mówi prezes Włókniarza Henryk Bistuła.

My deklarujemy, że będziemy zwracać piłkarzom koszty za dojazdy. Jeśli jednak, z winy zawodników, drużyna nie dotrwa do końca sezonu, to piłkarze wraz ze szkoleniowcem obciążeni zostaną kosztami związanymi z wycofania z rozgrywek ligowych w trakcie sezonu – dodaje Bistuła.

Włókniarz ma szczęście, że całe zamieszanie miało miejsce w czasie odwołania ligowych spotkań, więc działacze mają trochę czasu na wyjaśnienie całej sprawy. Łódzkiemu Związkowi Piłki Nożnej zależy aby zgierzanie grali. Dla nas ważny jest każdy klub - skomentował sytuację Adam Kaźmierczak,wiceprezes ŁZPN.

Rozgrywki rundy wiosennej miały rozpocząć się 23 marca, jednak dwie pierwsze kolejki przesunięto na późniejsze terminy. W IV lidze gra również drugi zespół ze Zgierza - MKP Boruta. Oba znajdują się na dole tabeli, wyprzedzając jedynie Sorento Skierniewice, które wycofało się z rozgrywek.

źródło: www.lodzkifutbol.pl 

 

 

.